دانلود نسخه 32 بیتی دانلود نسخه 64 بیتی " کمتر از 10 مگابایت" "هدف ما کسب رضایت شما" " رایگان استفاده کنید"


تغییر سریع DNS

چیست؟ DNS


کامپیوتر ها برای اتصال به یک دیگر از IP استفاده می کنند زمانی که کاربر آدرس یک وب سایت را درخواست می کند به دلیل اینکه آن سایت روی یک سرور قرار دارد برای برقرای ارتباط باید آدرس IP آن سرور استخراج شود که این عمل توسط DNS انجام می گردد در واقع DNS وظیفه ترجمه آدرس سایت های درخواست شده به آدرس IP آنها را دارد.


تغییر DNS


هر DNS مزایای نسبت به دیگر DNS ها دارد که می توان به سرعت یا امنیت بالاتر اشاره کرد همچنین یکی از کاربرد های مهم تغییر DNS رفع تحریم های اینترنتی می باشد اگر برنامه نویس اندروید هستید یا می خواهید از سایت هایی که به دلیل تحریم مسدود هستند استفاده کنید می توانید با DNS های خاصی این مسدود بودن را بدون فیلترشکن و VPN دور بزنید. استفاده از این DNS ها از نظر سرعت و امنیت بسیار بهتر از فیلتر شکن و vpn می باشد ولی معمولا بهتر است به دلایل امنیتی و احتمالا سرعت بالاتر تنها برای دور زدن تحریم ها از این DNS ها استفاده شود. در این راستا نیاز است که کاربر با توجه به عملی که انجام می دهد DNS را سریع تغییر دهد.


تغییر سریع DNS


  • تغییر دوره ای DNS را می توان به صورت دستی و از داخل کامپیوترانجام داد ولی این کار به دلیل مسیر طولانی و وارد کردن ip ها زمان بر می باشد از این جهت کاربر تنها یکبار DNS را در قسمت DNS Management نرم افزار تعریف کرده و در دفعات بعد تنها با دو کلیک DNS را تغییر می دهد.

  • برای تعریف یک DMS جدید مانند شکل زیر در محل اعلانات ویندوز روی نرم افزار کلیک راست کرده و از قسمت Change DNS گزینه ی DNS Management را انتخاب می کنیم.


  • پس از انتخاب شکل زیر نمایش داده می شود که می توان DNS ها را مدیریت(حذف،اضافه و ویرایش) کرد.

  • شکل زیر DNS های سایت shecan.ir می باشد که داخل نرم افزار تعریف شده اند(رفع تحریم سایت های اینترنتی).
  • *مزایای استفاده از نرم افزار*

  • یکی از مزایای مهم نرم افزار به غیر از تغییر سریع DNS این است که در هر لحظه DNS فعال هر شبکه را شناسایی می کند. ممکن است با راه های مختلفی به اینترنت متصل شوید (موبایل، LAN، WIFI) که هرکدام DNS مخصوص به خود را دارد در این صورت با تغییر شبکه، نرم افزار به صورت خودکار DNS فعال آن شبکه را تشخیص داده و نمایش می دهد (تیک خورده است).*مشاهده ویدئو*
برای مشاهده ویدئو عمکرد نرم افزار در تغییر سریع DNS از این لینک در سایت آپارات استفاده کنید.