دانلود نسخه 32 بیتی دانلود نسخه 64 بیتی " کمتر از 10 مگابایت" "هدف ما کسب رضایت شما" " رایگان استفاده کنید"


تغییر سریع DNS

چیست؟ DNS


برای ارتباط تلفی با یک شخص باید شماره تلفن آن فرد را در دفترچه تلفن پیدا کنید کامپیوتر ها نیز برای اتصال به یک دیگر از IP Address استفاده می کنند زمانی که کاربر آدرس یک وب سایت را درخواست می کند به دلیل قرار گرفتن آن سایت روی یک سرور برای برقرای ارتباط باید آدرس IP آن سرور استخراج شود که این عمل توسط DNS انجام می گردد در واقع DNS وظیفه ترجمه آدرس سایت های درخواست شده به آدرس IP آنها را دارد.


تغییر DNS


هر DNS مزایای نسبت به دیگر DNS ها دارد که می توان به سرعت یا امنیت بالاتر اشاره کرد همچنین یکی از کاربرد های مهم تغییر DNS رفع تحریم های اینترنتی می باشد اگر برنامه نویس اندروید هستید یا می خواهید از سایت هایی که به دلیل تحریم مسدود هستند استفاده کنید می توانید با DNS های خاصی این مسدود بودن را بدون فیلترشکن و VPN دور بزنید. استفاده از این DNS ها از نظر سرعت و امنیت بسیار بهتر از فیلتر شکن و vpn می باشد ولی معمولا بهتر است به دلایل امنیتی و احتمالا سرعت بالاتر تنها برای دور زدن تحریم ها از این DNS ها استفاده شود. در این راستا نیاز است که کاربر با توجه به عملی که انجام می دهد DNS را سریع تغییر دهد.

تغییر سریع DNS


 • تغییر دوره ای DNS را می توان به صورت دستی و از داخل کامپیوترانجام داد ولی این کار به دلیل مسیر طولانی و وارد کردن ip ها زمان بر می باشد از این جهت کاربر تنها یکبار DNS را در قسمت DNS Management نرم افزار تعریف کرده و در دفعات بعد تنها با دو کلیک DNS را تغییر می دهد. • و در صورتی که هیچ DNS برای شبکه تعیین نشده باشد Default DNS انتخاب شده می باشد.

 • برای تعریف یک DNS جدید مانند شکل زیر در محل اعلانات ویندوز روی نرم افزار کلیک راست کرده و از قسمت Change DNS گزینه ی DNS Management را انتخاب می کنیم.

 • پس از انتخاب فرم زیر نمایش داده می شود که بسته به نیاز می توان DNS جدید تعریف کرد یا آنها راویرایش و یا در صورت نیاز حذف کرد.

 • شکل زیر DNS های سایت shecan.ir می باشد که داخل نرم افزار تعریف شده اند(رفع تحریم سایت های اینترنتی).


 • مزایای استفاده از برنامه

  • شناسایی DNS فعال هر شبکه


   با تعویض نحوه اتصال به اینترنت، برنامه به صورت خودکار DNS فعال آن شبکه را شناسایی و نمایش می دهد. ممکن است با راه های مختلفی به اینترنت متصل شوید (موبایل، LAN، WIFI) که هرکدام DNS مخصوص به خود را دارد در این صورت با تغییر شبکه، نرم افزار به صورت خودکار DNS فعال آن شبکه را تشخیص داده و نمایش می دهد (تیک خورده است).


  • تغییر سریع DNS


   بدون نیاز به تغییر دستی به سرعت با دو کلیک DNS را تغییر دهید.


  • پاک کردن خودکار DNS Cache ویندوز


   با تغییر DNS به صورت خودکار DNS Cache مربوط به ویندوز پاک می شود.

چیست؟ DNS Cache


در صورتی که یک سایت را بازدید کنید IP آدرس آن سایت برای ارتباط استخراج می گردد و تا مدت زمانی برای بازدید های بعدی نگه داشته می شود; این عمل باعث می گردد اگر سایتی دوباره درخواست شد IP آدرس های قبلی استفاده شده و منجر به سرعت بالاتر بارگذاری سایت گردد. در این راستا اگر DNS را تغییر دهید برای مدتی از همان IP های استخراج شده ی قبلی استفاده می شود. برای رفع این مشکل باید DNS Cache پاک گردد. (برنامه به صورت خودکار پس از تعویض DNS کش مربوط به ویندوز را پاک می کند).

پاک کردن DNS Cache مرورگر FireFox


  در مرورگر Firefox اگر می خواهید Dns استفاده شده برای سایتی که در حال مشاهده هستید را تغییر دهید می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید.

 • پاک کردن تاریخچه مرورگر Firefox

  تاریخچه اخیرا History استفاده شده داخل مرورگر را پاک کنید.

 • راه اندازی مجدد مرورگر Firefox

  مرورگر را بسته و دوباره اجرا کنید.

پاک کردن DNS Cache مرورگر Chrome


  در مرورگر Chrome اگر می خواهید Dns استفاده شده برای سایتی که در حال مشاهده هستید را تغییر دهید می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید.

 • DNS پاک کردن مستقیم

  داخل نوار آدرس مرورگر عبارت chrome://net-internals/#dns را وارد کرده سپس گزینه Clear host cache را انتخاب کنید.

 • پاک کردن تاریخچه مرورگر Chrome

  (History)تاریخچه اخیرا استفاده شده داخل مرورگر را پاک کنید.

 • راه اندازی مجدد مرورگر Chrome

  مرورگر را بسته و دوباره اجرا کنید.

آپدیت جدید  به زودی آپدیت جدید یا رابط کاربری زیبا و بهبود برخی امکانات عرضه خواهد شد.