دانلود نسخه 32 بیتی دانلود نسخه 64 بیتی "افزایش امنیت کامپیوتر" "رایگان استفاده کنید(7 مگابایت)" "بیش از 10 ویژگی منحصربفرد"


DNS تغییر سریع

DNS چیست؟

برای ارتباط تلفی با یک شخص باید شماره تلفن آن فرد را در دفترچه تلفن پیدا کنید کامپیوتر ها نیز برای اتصال به یک دیگر از IP Address استفاده می کنند زمانی که کاربر آدرس یک وب سایت را درخواست می کند به دلیل قرار گرفتن آن سایت روی یک سرور برای برقرای ارتباط باید آدرس IP آن سرور استخراج شود که این عمل توسط DNS انجام می گردد در واقع DNS وظیفه ترجمه آدرس سایت های درخواست شده به آدرس IP آنها را دارد.

تغییر DNS

هر DNS مزایای نسبت به دیگر DNS ها دارد که می توان به سرعت یا امنیت بالاتر اشاره کرد همچنین یکی از کاربرد های مهم تغییر DNS رفع تحریم های اینترنتی می باشد اگر برنامه نویس اندروید هستید یا می خواهید از سایت هایی که به دلیل تحریم مسدود هستند استفاده کنید می توانید با DNS های خاصی این مسدود بودن را بدون فیلترشکن و VPN دور بزنید.
استفاده از این DNS ها از نظر سرعت و امنیت بسیار بهتر از فیلتر شکن و vpn می باشد ولی معمولا بهتر است به دلایل امنیتی و احتمالا سرعت بالاتر تنها برای دور زدن تحریم ها از این DNS ها استفاده شود. در این راستا نیاز است که کاربر با توجه به عملی که انجام می دهد DNS را سریع تغییر دهد.

تغییر سریع DNS

 • تغییر دوره ای DNS را می توان به صورت دستی و از داخل کامپیوترانجام داد ولی این کار به دلیل مسیر طولانی و وارد کردن ip ها زمان بر می باشد از این جهت کاربر تنها یکبار DNS را داخل نرم افزار تعریف کرده و در دفعات بعد تنها با دو کلیک DNS را تغییر می دهد.


 • در صورتی که DNS شبکه تغییر داده نشده باشد Default DNS انتخاب شده است.

 • برای تعریف یک DNS جدید ،تغییر یا حذف مانند شکل زیر در محل اعلانات ویندوز روی نرم افزار کلیک راست کرده و از قسمت Change DNS گزینه ی DNS Management را انتخاب می کنیم.
  پس از انتخاب پنجره زیر نمایش داده می شود که بسته به نیاز می توان DNS جدید تعریف کرد یا آنها راویرایش و یا در صورت نیاز حذف کرد.


 • شکل زیر DNS های سایت google می باشد که داخل نرم افزار تعریف شده اند.


 • رفع تحریم ها با تغییر سریع DNS

  به صورت پیشفرض DNS های سایت shecan (رفع تحریم اینترنتی) داخل نرم افزار ذخیره شده اند و نیازی به تنظیمات پیچیده و زمان بر نیست (با دوکلیک از تحریم ها عبور کنید) .


  در صورتی که سایتی را اخیرا بازدید نکرده اید(از DNS قبلی استفاده نشده ) نیازی به بستن و دوباره باز کردن مرورگر نیست.

  مزایای استفاده از برنامه

  • شناسایی DNS فعال هر شبکه


   با تعویض نحوه اتصال به اینترنت، برنامه به صورت خودکار DNS فعال آن شبکه را شناسایی و نمایش می دهد. ممکن است با راه های مختلفی به اینترنت متصل شوید (موبایل، LAN، WIFI) که هرکدام DNS مخصوص به خود را دارد در این صورت با تغییر شبکه، نرم افزار به صورت خودکار DNS فعال آن شبکه را تشخیص داده و نمایش می دهد .

  • تغییر سریع DNS


   بی نیاز از تغییر دستی به سرعت با دو کلیک DNS را تغییر دهید.

  • پاک کردن خودکار DNS Cache ویندوز


   با تغییر DNS به صورت خودکار DNS Cache مربوط به ویندوز پاک می شود و نیازی به پاک کردن دستی آن نیست.

  • بیش از 10 ویژگی منحصر بفرد*


   برنامه در کنار تغییر DNS امکان های منحصربفردی برای مدیریت اینترنت دارد که می توان به افزایش سرعت ثبت نام های اینترنتی، ویژگی نوین بدون مشابه خارجی برای برای کنترل دسترسی برنامه ها به فیلترشکن و پروکسی (محافظت از سریال برنامه های فعال شده) ، سپردن دانلود های شبانه با روش PRA به کامپیوتر ، مجوز آپدیت ویندوز با یک کلیک ، نمایش ترافیک مصرفی با جزئیات و... اشاره کرد.

DNS Cache چیست؟

در صورتی که سایتی را بازدید کنید IP آدرس آن سایت برای ارتباط استخراج می گردد و تا مدت زمانی برای بازدید های بعدی نگه داشته می شود; این عمل باعث می گردد اگر سایتی دوباره درخواست شد IP آدرس های قبلی استفاده شده و سایت با سرعت بالاتری بارگذاری گردد. در این راستا اگر DNS را تغییر دهید برای مدتی از همان IP های استخراج شده ی قبلی استفاده می شود. برای رفع این مشکل باید DNS Cache پاک گردد (برنامه به صورت خودکار پس از تعویض دی ان اس، DNS Cache مربوط به ویندوز را پاک می کند و نیازی به پاک کردن دستی آن نیست ).

 • اگر اخیرا سایت مورد نظر بازدید نشده است نیازی به پاک کردن DNS Cache مرورگر نمی باشد ولی اگر می خواهید DNS سایتی که در حال مشاهده هستید را تغییر دهید می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید.

پاک کردن DNS Cache مرورگر FireFox

 • پاک کردن تاریخچه مرورگر Firefox

  تاریخچه اخیرا History استفاده شده داخل مرورگر را پاک می کنیم.

 • راه اندازی مجدد مرورگر Firefox

  مرورگر را بسته و دوباره اجرا می کنیم.

 • تغییر تعداد آیتم های Dns Cache (پیشنهاد نمی شود)

  برای کاهش تعداد آیتم های ذخیره شده در DNS Cache ابتدا داخل نوار آدرس عبارت about:config را نوشته سپس عبارت network.dnsCacheEntries را جستجو کرده و مقدار آن را تغییر می دهیم.

پاک کردن DNS Cache مرورگر Chrome

 • پاک کردن مستقیم DNS Cache

  داخل نوار آدرس مرورگر عبارت chrome://net-internals/#dns را وارد کرده سپس گزینه Clear host cache را انتخاب می کنیم.

 • پاک کردن تاریخچه مرورگر Chrome

  تاریخچه اخیرا (History) استفاده شده داخل مرورگر را پاک می کنیم.

 • راه اندازی مجدد مرورگر Chrome

  مرورگر را بسته و دوباره اجرا می کنیم.


نمایش دانلود و آپلود نمایش لحظه ای دانلود و آپلود جلوگیری از کاهش اصطکاک قطعات کامپیوتر