دانلود نسخه 32 بیتی دانلود نسخه 64 بیتی Next Project یک ماه رایگان تست کنید کاهش هزینه اینترنت بهبود سرعت و امنیت اینترنت


کاهش سریع پهنای باند

پهنای باند چیست؟

پهنای باند با میزان تاخیر باند تفاوت دارد در واقع پهنای باند میزان حجم داده ای است که ارسال و دریافت می شود و معمولا با تعداد بیت بر ثانیه محاسبه می شود. پهنای باند زیاد معمولا سرعت بالا تری به همراه دارد ولی همیشه پارامتر های دیگری نیز در این موضوع دخالت دارند. درواقع پهنای باند مانند یک بزرگراه است که هرچه عریض تر باشد ماشین های بیشتری می توانند همزان عبور کنند ولی یک پارامتر مهم دیگر ping می باشد که می توان آن را به سرعت ماشین هایی که داخل آن بزرگراه حرکت می کنند اطلاق کنیم.

کاهش سریع پهنای باند

پهنای باند زیاد مزایای زیادی دارد مخصوصا در بازی های آنلاین یا تماشای فیلم های آنلاین ولی در موارد دیگر مانند وب گردی و ... پهنای باند زیاد مهم نیست و همچنین باعث می گردد ترافیک اینترنت سریع مصرف شود.

در این راستا دو نمونه از کاربرد های مفید کاهش پهنای باند را توضیح می دهیم:

  • فیلم های آنلاین
  • فیلم هایی که به صورت آنلاین پخش می شوند معمولا سعی دارند کل فیلم را دانلود کنند در این صورت اگر کاربر به هر دلیلی از دیدن ادامه فیم منصرف شود مقدار قابل ملاحظه ای از حجم اینترنت بیهوده استفاده شده است به طور مثال اگر سرعت دانلود شما 1 مگا بایت بر ثانیه باشد در عرض 5 دقیقه حدود 300 مگابایت از ترافیک شما مصرف می شود در صورتی که مثلا تنها 200 مگابایت از فیلم را تماشا کرده اید.

  • جلوگیری از مصرف زیاد ترافیک
  • می خواهید کامپیوتر را در اختیار فرد دیگری قرار دهید و نمی خواهید از کل پهنای باند استفاده کند.

با استفاده از این گزینه به سرعت با دو کلیک پهنای باند را حداکثر به 100 کیلو بایت بر ثانیه کاهش داده و در صورت نیاز دوباره با دو کلیک آن را به روال عادی برگردانید.