دانلود نسخه 32 بیتی دانلود نسخه 64 بیتی " کمتر از 10 مگابایت" "هدف ما کسب رضایت شما" " رایگان استفاده کنید"


کاهش سریع پهنای باند

پهنای باند چیست؟


پهنای باند با میزان تاخیر باند تفاوت دارد در واقع پهنای باند میزان حجم داده ای است که ارسال و دریافت می شود و معمولا با تعداد بیت بر ثانیه محاسبه می شود. پهنای باند زیاد معمولا سرعت بالا تری به همراه دارد ولی همیشه پارامتر های دیگری نیز در این موضوع دخالت دارند. درواقع پهنای باند مانند یک بزرگراه است که هرچه عریض تر باشد ماشین های بیشتری می توانند همزان عبور کنند ولی یک پارامتر مهم دیگر ping می باشد که می توان آن را به سرعت ماشین هایی که داخل آن بزرگراه حرکت می کنند اطلاق کنیم.

کاهش سریع پهنای باند


پهنای باند زیاد مزایای زیادی دارد مخصوصا در بازی های آنلاین یا تماشای فیلم های آنلاین ولی در موارد دیگر مانند وب گردی و ... پهنای باند زیاد مهم نیست و زیاد بودن آن باعث می گردد ترافیک اینترنت سریع مصرف شود :در این راستا دو نمونه از کاربرد های مفید کاهش پهنای باند را توضیح می دهیم

  • فیلم هایی که به صورت آنلاین پخش می شوند به صورت خودکار سعی دارند کل فیلم دانلود شود در این صورت اگر کاربر به هر دلیلی از دیدن ادامه فیم منصرف شود مقدار قابل ملاحظه ای از حجم اینترنت بیهوده استفاده شده است به طور مثال اگر سرعت دانلود شما 1 مگا بایت بر ثانیه باشد در عرض 5 دقیقه حدود 300 مگابایت از ترافیک شما مصرف می شود در صورتی که مثلا تنها 200 مگابایت از فیلم را تماشا کرده اید.

  • می خواهید کامپیوتر را در اختبار فرد دیگری قرار دهید و نمی خواهید از کل پهنای باند استفاده کند.


با استفاده از این گزینه به سرعت با دو کلیک پهنای باند را حداکثر به 50 کیلو بایت بر ثانیه کاهش داده و در صورت نیاز دوباره با دو کلیک آن را به روال عادی برگردانید.